0 Місто Львів:  ico phone1  +38(063)770-99-66   ico phone1  +38(098)257-70-72  ico phone1  +38(066)254-66-88  

Телебачення IPTV, OTT (STB)

  Перегляд телевізійних програм на планшетному комп'ютері або смартфоні вже не є чимось незвичайним і екзотичним, так само, як недавно увійшло в наше життя і IPTV. При цьому абоненту не важливі технічні відмінності в технологіях доставки контенту - він просто хоче дивитися улюблені фільми, відеозаписи та телепередачі де завгодно, коли завгодно і на будь-якому пристрої, будь то планшет, смартфон або телевізор з сеттоп-боксом.

  На жаль, з точки зору операторів ситуація виглядає дещо складніше. У традиційному IPTV сервер відправляє клієнту відео потік фіксованою пропускної здатності. Протоколом транспортного рівня, як правило, є UDP або RTP, при цьому більші значення джиттера і втрати пакетів призводять до значного погіршення якості зображення. Більше того, проходження UDP / RTP-пакетів через міжмережеві екрани в більшості випадків утруднене, що унеможливлює використання даних протоколів для мовлення IPTV-каналів через відкриті (які не належать одному оператору) мережі.

  Зазначені обмеження не дозволяють застосовувати традиційні схеми IPTV-мовлення для надання нових послуг - Television-Over-The-Top (OTT) і Multiscreen Delivery (мовлення одного контенту на різні типи кінцевих пристроїв).


  Що таке OTT і які його відмінності від традиційного IPTV можна дізнатися в цій статті. Тут згадаємо лише, що основною відмінністю OTT від IPTV є відсутність прив'язки абонента до мережі оператора - для перегляду телеканалів за технологією OTT потрібні лише комп'ютер (сеттоп-бокс), доступ в Інтернет з певною пропускною здатністю (зазвичай до 3 Мбіт / с) і позитивний баланс на рахунку абонента у OTT-провайдера.


  Multiscreen Delivery дозволяє користувачам отримувати доступ до контенту з різних кінцевих пристроїв - персональних комп'ютерів, сеттоп-боксів, планшетних комп'ютерів і смартфонів. У загальному випадку, це може бути реалізовано за допомогою різних технологій, які об'єднуються під однією назвою - Adaptive HTTP Streaming (адаптивне мовлення поверх протоколу HTTP).   При цьому один вхідний відео потік перетвориться в кілька вихідних, кожен з яких має різний дозвіл (швидкість) і упакований в певний контейнер, який потім розбивається на сегменти і передається по HTTP-протоколу. Кожна зв'язка «дозвіл + контейнер» призначена для передачі по каналах з різною пропускною здатністю. Наприклад, потоки з низьким бітрейтом передаються на смартфони і планшети, які зазвичай підключаються до інтернету по відносно низькошвидкісних бездротових каналах і володіють невеликими ресурсами для декодування, а потоки з великим бітрейтом і високим дозволом передаються на комп'ютери і сеттоп-бокси, при цьому бітрейт потоку може адаптивно змінюватися залежно від доступної смуги пропускання або навантаження на ЦП приймального пристрою.


  Основні області застосування Multiscreen Delivery і Adaptive HTTP Streaming - це VOD і OTT, тому й розглядати дані технології слід спільно.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (2 Голосов)
Ми в соціальних мережах :

      Вы здесь: Home Телебачення IPTV, OTT (STB)