- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації Admin Перегляди: 2294
Ремонт моніторів
Основні причини поломки моніторів:
Вже майже пройшла ера старих електро-трубкових моніторів, які захаращували робочий стіл, і до всього іншого надавали негативний вплив на зір користувачів. У всіх офісах, а також будинках міцно своє місце посіли TFT-монітори - рідкокристалічна структура яких, в рази перевершує своїх ЕПТ побратимів. Краща передача кольору, режими зниженого енергоспоживання - це далеко не повний перелік переваг сучасних моніторів.
Однак, незважаючи на той факт, що поломки в TFT-моніторів трапляються набагато рідше, все-таки, вони трапляються.
Найперша і банальна причина поломки - це монітор просто віджив свій термін. Тобто компоненти монітора, такі як система підсвічування або конденсатори відпрацювали відведений для них час.
Взагалі левова частка поломок в жк-моніторах припадає на проблеми з електронікою.
Умовно всі поломки можна розділити на кілька груп:
• Заводський брак.
• Неякісні комплектуючі.
• Перепади напруги в мережі.
Заводський брак - поломка, яку особливо довго можна не розписувати. Якщо Вам попався такий монітор - Вам просто не пощастило. Однак не варто переживати - майже всі помилки збірки легко усуваються.
Неякісні комплектуючі - теж без зайвих слів. Кінцева вартість всієї продукції складається з ціни на начинку. У дешевих моніторах використовуються дешеві і низькоякісні комплектуючі, працездатність яких залежить тільки від відомих їм факторів.
Стрибки напруги - біч відомий більшості пострадянських країн, коли замість стандартних 220В, через стрибок у мережі може стати напругу понад 300. В такому разі не тільки монітор вийде з ладу, а половина техніки в будинку.
Якщо брати глобально, то ремонт моніторів зазвичай полягає у виправленні несправностей в основних вузлах.
Плата блоку живлення - одна з жертв перепадів напруги в мережі. Основні ознаки - повністю темний екран, ознак життя немає.
Інвертор напруги - серед причин, за якими користувачам необхідний ремонт моніторів - це поломка інвертора. Основні ознаки - екран включається, але через час гасне.
Лампи підсвічування - якщо Ваш монітор став тьмяним, колір зображення віддає червонуватим відтінком - значить причини поломки саме в них. Неполадки з лампами можуть бути викликані механічним впливом, тривалою роботою на максимальних налаштуваннях яскравості. Від цього лампи «сядуть» і зображення стане темним.
Плата управління з процесором - якщо вийшла з ладу саме вона, то монітор або не буде включатися взагалі чи будуть проблеми з зображенням. Наприклад, пропаде частина зображення, або ж постійно буде виводитися повідомлення, що будь-який з параметрів, будь-то дозвіл або частота неправильно налаштований.
Механічні ушкодження - крім всіх існуючих факторів, часто ремонт монітора потрібно через неохайність користувача. Якщо Ви випадково пролили рідину, і вона потрапила всередину монітора, то на матриці можлива поява смуг. У разі попадання в корпус монітора сторонніх предметів, спрогнозувати наслідки неможливо - може статися так, що кінцева вартість ремонту буде просто нерентабельна.