- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 1694
Як правильно вибрати ноутбук?
Ноутбуки останнім часом стають все більш популярними. Якщо ще кілька років тому ноутбук купували як доповнення до звичайного настільного комп'ютера, то сьогодні багато користувачів вважають за краще купувати тільки ноутбук.
Така ситуація склалася не випадково. Ноутбуки зробили величезний ривок у своєму розвитку і зараз на ринку існують пристрої, заточені для вирішення найрізноманітніших завдань.
Тому перед тим як вибирати ноутбук необхідно чітко визначити, як ви плануєте його використовувати. І після цього вибирати пристрій серед низки специалізірованих під ваші завдання.
Ноутбук як заміна домашнього комп'ютера або офісний ноутбук:
Якщо ви плануєте використовувати ноутбук в основному в домашніх умовах і рідко брати з собою, то вибрати такий ноутбук найлегше. Оскільки ви будете практично не обмежені вагою і розміром пристрою. Тим не менш, є ряд характеристик, на які необхідно звернути увагу.
• Ціна - дуже важливий параметр, переплачувати за подібний ноутбук не варто.
• Великий екран.
• Зручність у використанні, ергономіка пристрою.
• Зовнішній вигляд, ноутбук повинен вписуватися в дизайн вашої кімнати (офісу).
• Наявність картридера.
Ноутбук для щоденного носіння з собою:
Вибрати ноутбук для щоденного носіння буде значно складніше. Такі ноутбуки повинні бути компактними, легкими і надійними. Тому, якщо вам необхідний такий ноутбук, при виборі в першу чергу зверніть увагу на такі параметри:
• Ємність батареї і час автономної роботи, чим більше, тим краще.
• Товщина корпусу, чим більше, тим краще.
• Розмір екрану, не більше 15,6 дюймів, краще 14 дюймів.
• Вагу, не більше 2,5 кілограма, краще не більше 2 кілограм.
Ноутбук для роботи з важкими професійними додатками або для ігор:
При виборі ноутбука для роботи або для потужних ігор необхідно звернути увагу на такі характеристики:
• Потужність ноутбука (процесор, оперативна пам'ять, відеокарта).
• Якісна і надійна система охолодження.
• Великий і якісний екран.
• Велика повноформатна клавіатура.
• Зручне розміщення портів.
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 1957
Рейтинг, статистика надійності ноутбуків
При покупці такого дорогого девайса, як ноутбук, ніхто не хоче викидати свої гроші на вітер. За витрачену суму кровно зароблених грошей кожен покупець бажає отримати пристрій, який буде служити довго і без будь-яких поломок. А щоб покупцям легше було визначатися при виборі не тільки моделі ноутбука і її параметрів, а й орієнтуватися на їх надійність, компанії з гарантійного і післягарантійного сервісного обслуговування електроніки періодично складають рейтинг надійності ноутбуків.
При цьому слід розуміти, що абсолютної сили такі рейтинги все ж не мають, оскільки одна модель або серія у виробника може бути дуже надійною і якісною, інша ж може вийти відверто невдалою. Якщо ж робити статистику з якоїсь конкретної моделі ноутбука, то за час проведення дослідження вона стане застарілою і купувати її не буде ніякого сенсу. Отже, дані показники слід сприймати як усереднені.
Методика дослідження надійності ноутбуків полягає в перевірці їх надійності протягом 3 років - середній термін життя і активного використання даних девайсів. І за результатами таких досліджень першу сходинку в рейтингу надійності досить впевнено утримують ноутбуки Asus, серед яких за перші 3 роки експлуатації виходять з ладу близько 15% пристроїв. Другий рядок досить очікувано займає продукція компанії Apple 16% поломок. На третє несподівано вийшов китайський виробник Lenovo з рівнем відмов на позначці 16,3%. Покращує свої показник і компанія Acer - 18% поломок і помітний прогрес за останні роки, на тому ж рівні знаходиться корейська Samsung і японська Sony, а трохи відстають від них ноутбуки Toshiba. Не тішать якістю своєї продукції ноутбуки від HP і Dell - з показниками 25% і 20% відповідно. При цьому помітний досить сильний контраст між якістю продукції цих компаній, що поставляються для Америки та інших ринків. Тому якщо ви схиляєтеся до цих двох останніх виробників, то ідеальним варіантом буде ноутбук, зібраний для ринку США.
Дуже велику роль грає і ремонтопридатність ноутбуків, адже якщо ви все ж потрапите в ті 15-25% невезучих власників, то від цього буде залежати чи можливо відремонтувати ноутбук взагалі і скільки це буде коштувати. І тут очевидним лідером є компанія Acer, ноутбуки якої гранично прості в збірці, а знайти на них комплектуючі і зробити їх ремонт не складає особливих труднощів. Позитивно фахівці відзначають і ремонт ноутбуків Asus, які зайняли другий рядок рейтингу по ремонтопридатності. А продукція Apple і Sony хоч і не має нарікань до надійності міцності, однак у разі виникнення необхідності ремонту знайти комплектуючі, та ще й по осудним цінами, буде дуже непросто.
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 2940
Як правильно встановити оперативну пам'ять в звичайний комп'ютер?
Отже, Ви вже купили і тримаєте в руках потрібний модуль оперативної пам'яті. Покоління даного модуля ОЗУ підходить до вашої материнської плати. Також не забувайте, що обсяг оперативки повинен бути таким, щоб модуль або модулі оперативної пам'яті могли підтримуватися Вашою материнською платою.
Іншими словами, перед установкою переконайтеся, що материнська плата вашого комп'ютера не тільки підтримує наявний обсяг модулів пам'яті, а й дане конкретне покоління, оскільки оперативна пам'ять буває різна: DDR, DDR2, DDR3, EDO, MicroDIMM, SDRAM і SODIMM. Особливо це стосується випадків, коли потрібно поставити додаткову оперативну пам'ять. При встановленні або заміні оперативної пам'яті деякі «знавці» стверджують, що користувач може зіткнутися з такими проблемами:
• З електростатичними зарядами.
• Некоректними параметрами в BIOS.
• Неправильною установкою модулів DIMM.
На цьому грунті можна зустріти дурні поради про додавання оперативної пам'яті:
• Для запобігання накопичення електростатичного електрики при роботі з чутливими мікросхемами, не варто одягати одяг з синтетики або взуття зі шкіряною підошвою (або стояти на гумовому килимку).
• Зніміть накопичений електростатичний заряд, взявшись за корпус системного блоку.
• Також можна використовувати спеціальний заземлюючий браслет на зап'ясті, який можна придбати в магазині електроніки.
Ви тільки вдумайтеся в цю ахінею! Шапочку з фольги НЕ вдягнути? Знайте, що ці проблеми висмоктані з пальця людьми, далекими від реальності. Звичайно, бувають проблеми зі статикою і заземленням корпусу комп'ютера, але вони трапляються рідко і до встановлення оперативної пам'яті практично не мають відношення.
Правда, тут варто зауважити, що якщо Ви хочете встановити додаткову планку оперативної пам'яті, то може постати питання несумісності модулів. Але до самого процесу встановлення це має, непрямий стосунок.
Головне перед установкою знеструмити комп'ютер і дати йому постояти хвилин п'ять. Зазвичай, встановлення оперативної пам'яті правильного формфактора займає хвилин п'ять.
Для заміни оперативної пам'яті в стандартних ПК слід спиратися на наступні поради:
• Вимкніть ПК і від'єднайте мережевий кабель. Почекайте деякий час, поки зникне залишковий заряд на платі.
• Розкрийте системний блок. Зазвичай кришка тримається на двох або рідше чотирьох гвинтах.
• Акуратно відсуньте кабелі, які можуть перешкоджати вільному доступу до роз'ємів пам'яті. Перед відключенням дроти запам'ятайте, куди він був підключений, але краще нічого не відключати, - у більшості випадків встановити оперативну пам'ять можна безперешкодно.
• Якщо Вам потрібно витягти модуль, щоб на його місце поставити оперативну пам'ять більшого об'єму або частоти, то достатньо розвести в сторони бічні фіксатори, які тримають модуль.
• Більшість сучасних материнських плат підтримують двоканальний режим роботи оперативної пам'яті. Його плюс в тому, що модулі пам'яті працюють, співпрацюючи один з одним. Вам потрібно визначити, які саме роз'єми слід задіяти для коректної роботи плати в двоканальному режимі. Такі роз'єми мають різний колір (попарно). Тобто при встановленні двох однакових модулів пам'яті їх слід поставити в роз'єми однакового кольору.
• Встановлення додаткової оперативної пам'яті здійснюється також дуже просто, використайте ще один слот. Після встановлення додаткової оперативної пам'яті може знадобитися запуск програми налаштування BIOS для збереження нових параметрів, але зазвичай комп'ютер все розуміє сам і просто почнеться штатне завантаження операційної системи. Переважна більшість сучасних систем в автоматичному режимі визначають новий розмір пам'яті і вносять потрібні зміни в BIOS.
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 2518
Що робити, якщо впав ноутбук і не включається або не загружається?
Ноутбуки - це мобільні комп'ютери, в тому і полягає їх головна перевага, але в той час, і недолік. Вони є досить крихкими, велика кількість звернень в сервісні центри пов'язано з тим, що ноутбук впав на підлогу і не вмикається або не завантажується. Причому нерідко причина несправності з'ясовується далеко не відразу - не кожен член сім'ї або колега по роботі зізнається, що випадково впустив Ваш лептоп на підлогу. Вкрай рідко падіння зі столу на тверду поверхню закінчується благополучно, в 99% випадків комп'ютер отримує одне або відразу кілька типових пошкоджень.
Тріснув або зламався корпус:
Найшкідливіше, що може статися при падінні ноутбука - проблеми з корпусом. Пластмасові елементи легко ламаються, і навіть якщо відразу візуально все здається цілим, з часом мікротріщини можуть помітно збільшитися. Якщо пошкодження не критичні, ноутбуком можна користуватися і далі. Якщо ж порушилася міцність або зовсім зламалася та ж конструкція кріплення екрану, краще звернутися в сервісний центр. Вартість відновлення в кожному випадку індивідуальна.
Розбилася матриця:
Самий часто зустрічаємий випадок - від удару розбилася матриця екрана. Якщо ноутбук впав і його екран покрився павутинкою тріщин, значить потрібна його заміна. В одній з попередніх статей ми розглядали, як замінити матрицю ноутбука своїми руками, однак якщо Ви відчуваєте в собі невпевненість, краще довірити цю роботу фахівцям. Вартість відновлення залежить від ціни встановлюваної матриці і роботи майстра, відштовхуватися можна від суми в 100 $ за все.
Пошкоджений жорсткий диск:
Якщо ноутбук впав, включається, але не завантажується операційна система, значить в результаті удару був пошкоджений жорсткий диск. У більшості сучасних ноутбуків є акселерометр жорсткого диска для запобігання його пошкодження при падінні, проте і він не гарантує захист на 100%. У такому випадку можна самостійно замінити жорсткий диск (вартість нового від 50 $) або ж звернутися в СервісЦентр. Якщо на пошкодженому диску була інформація, яка має для Вас особливу цінність, доведеться так само скористатися послугою з її відновлення.
Пошкоджена материнська плата:
Якщо батарея встановлена на місце, а ноутбук все одно не включається, його екран залишається темним, то з великою часткою ймовірності це може говорити про пошкодження материнської плати. У такому випадку доведеться звернутися в сервісний центр, щоб правильно діагностувати несправності. На платі могли утворитися мікротріщини або відламатися елементи, які потрібно припаяти. Залежно від глибини проблем, фахівець зможе дати найбільш підходящу пораду: зробити ноутбук донором для інших таких же бідолах і купити новий або провести ремонт, проте його вартість може бути близька до вартості нового лептопа.
На жаль, при сильному ударі може спостерігатися відразу кілька проблем - тріснути матриця і корпус, або зламатися жорсткий диск і розбитися екран. Подібні пошкодження найчастіше отримують бюджетні лептопи, які виконані з тонкого пластику. Єдина порада, яку можна дати щоб уникнути неприємностей - акуратно ставитися до своїх ноутбуків і ні в якому разі не впускайте їх навіть з невеликої висоти!
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 10647
Діагностика та ремонт комп'ютера, ноутбука за сигналами BIOS
Якщо у Вас зламався комп'ютер - найголовніше не варто зневірятися. Перш ніж подзвонити нам , Ви можете самі продіагностувати свій комп'ютер. Насамперед, зверніть увагу на поведінку вашого ПК при спробі його включення.
1). Лампочки на системному блоці не горять і не лунає звуковий сигнал.
Причина: скоріш за все відсутність напруги живлення .
Перевірте наявність напруги у розетці і надійність контакту мережевого проводу в роз'ємі системного блоку.
2). Лампочки на системному блоці горять, але зображення на моніторі немає , лунає переривчастий звуковий сигнал.
Причина : збій пристроїв при первинній перевірці BIOS.
BIOS - це Basic Input / Output System (базова система вводу-виводу), тобто спеціальне програмне забезпечення, що служить своєрідним містком між програмною і апаратною частинами комп'ютера.
Методика пошуку та усунення несправностей за сигналами BIOS:
(підрахуйте кількість сигналів які видає системний блок)
Звукові сигнали AWARD BIOS:
1 короткий сигнал | - Система справна. |
1 довгий сигнал і відключення системного блоку | - Спрацьовує система безпеки AWARD BIOS. |
2 коротких | - Помилка монітора. Перевірте правильність і надійність підключення його до системного блоку, а також, якщо є окремий мережевий шнур його підключення до розетки і до самого монітора. |
1 довгий і 3 коротких сигнали | - Не виявлена відеокарта або несправна відеопам'ять. |
Періодичні довгі сигнали | - Помилка визначення ОЗУ (оперативної пам'яті). |
Часті безсистемні сигнали під час нормальної роботи | - Перегрів CPU, як правило, внаслідок зупинки вентилятора охолодження. |
Звукові сигнали AMI BIOS:
1 короткий сигнал | - Система справна. |
2 коротких | - Parity Circuit Failure або Base 64K RAM failure. |
3 коротких | - Помилка тесту памяті. Вставьте іншу пам'ять. |
4 коротких | - System Timer Failure . Несправна материнська плата (помилка системного таймера ). |
5 коротких | - Processor Failure. Несправний процесор. |
6 коротких | - Keyboard Controller / Gate A20 Failure. Помилка контролера клавіатури, перевірте клавіатуру і її кабель. |
7 коротких | - Virtual Mode Exception Error . Несправна материнська плата (помилка віртуального режиму). |
8 коротких | - Display Memory Read / Write Failure . Несправний відеоадаптер або помилка тесту відеопам'яті , замініть відеокарту. |
9 коротких | - ROM BIOS Checksum Failure . Помилка контрольної суми ПЗУ BIOS. Необхідно перепрошити BIOS або замінити мікросхему. |
10 коротких | - CMOS Shutdown Register Read / Write Error . Помилка запису / читання CMOS. |
11 коротких | - Несправна материнська плата (помилка тесту кеша). |
1 довгий 3 коротких | - Video failure . Переставте відеокарту. Якщо не допомагає, замініть її . |
Крім цього BIOS, при завантаженні, може видавати повідомлення про помилки на екрані монітора.
CMOS BATTERY HAS FAILED | - Сіла батарейка. Замініть батарейку. |
CMOS CHECKSUM ERROR | - Неправильна контрольна сума CMOS. Дані в CMOS пошкоджені. Можливо, батарейка сіла. Перевірте батарейку і замініть її в разі потреби. |
DISK BOOT FAILURE , INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER | - Не знайдений завантажувальний диск . Завантажтесь з системної дискети і перевірте системні файли на жорсткому диску. Можливо, в дисковод вставлена несистемна дискета, видаліть дискету з дисковода. |
DISKETTE DRIVES OR TYPES MISMATCH ERROR - RUN SETUP | - Типи дисководів, фактично встановлених в системі і їх опис в CMOS не сходяться. Запустіть і введіть правильний тип дисковода. |
ERROR INITIALIZING HARD DRIVE CONTROLLER |
- Контролер жорстких дисків НЕ ініціалізується. |
FLOPPY DISK CNTRLR ERROR OR NO CNTRLR PRESENT | - Неможливо ініціалізувати контролер гнучких дисків. Перевірте установку контролера, і параметри дисковода. |
KEYBOARD ERROR OR NO KEYBOARD PRESENT | - Неможливо ініціалізувати клавіатуру. Перевірте підключення клавіатури і її тип. В крайньому випадку відключіть контроль клавіатури при завантаженні. |
Memory Address Error at XXXX | - Помилка пам'яті. Замініть пам'ять. |
Memory parity Error at XXXX | - Помилка контролю парності . Замініть пам'ять. |
MEMORY SIZE HAS CHANGED SINCE LAST BOOT | - Розмір пам'яті змінився з часу останнього завантаження . |
PRESS A KEY TO REBOOT | - Повідомлення виникає при виявленні помилок і необхідності перезавантаження . Натисніть будь-яку кнопку . |
SYSTEM HALTED , (CTRL - ALT - DEL ) TO REBOOT | - Позначає зупинку процесу завантаження. Натисніть (CTRL - ALT - DEL ). |
Не сприймайте цю інформацію, як абсолютно достовірну. Кодування звукових сигналів може змінюватися в міру виходу нових версій BIOS.
Якщо несправність в зовнішньому пристрої - перевірте правильність і надійність підключення його до системного блоку, а також, якщо є окремий мережевий шнур - його підключення до розетки і до самого пристрою .
Також можливий такий варіант, що BIOS може заглючити (вийти з ладу), тоді доведеться оновити (перепрошити) BIOS. Прошивка BIOS може відбуватися декількома способами в залежності від типу BIOS, його версії і заліза на якому він стоїть )))
Тому настійно не рекомендуємо прошивати BIOS без відповідних навиків, адже після не професійного оновлення BIOS, комп'ютер може більше не ввімкнутися.
Якщо все вище сказане Вам не допомогло, тоді все-таки доведеться звернутися в наш Сервісний Центр або зателефонувати за номером тел. (063)770-99-66.