- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 2702
Ремонт відеокарти комп'ютера чи ноутбука
Темний екран? Спотворене зображення - вітаємо, у Вас проблеми з відеокартою!
Як відомо, відеокарта ноутбука відрізняється від відеокарти стаціонарного комп'ютера. Це в першу чергу пояснюється розмірами ноутбука, хоча іноді розміри відеокарти можуть бути повністю співставні. Зазвичай В ноутбуках використовується інтегрована і дискретна відеокарта. Інтегрована відеокарта вбудована в саму материнську плату і оперативну пам'ять для своєї роботи «тягне» безпосередньо з неї, дискретна відеокарта використовує свою пам'ять, що, природно, підвищує загальну продуктивність ноутбука. Як і будь-яка деталь комп'ютера і ноутбука, відеокарта може виходити з ладу.
Розглянемо ряд основних причин, які можуть відправити Ваш ноутбук у тривалу відпустку:
• На першому місці поломки відеокарт, сама очевидна проблема, від якої ніхто, на жаль, не застрахований - це дефект. Як правило, така відеокарта ламається майже відразу після покупки ноутбука. Вгадати причини, за якими вона вийде з ладу абсолютно неможливо, і про те, що відеокарта була бракована, Ви дізнаєтеся тільки після того, як вона «полетить».
До заводського дефекту також варто віднести поганий контакт між мікросхемою і платою, що є результатом поганої якості пайки, як наслідок є певна кількість контактних площадок, які погано припаяні до плати. При такому розкладі найбільш вірогідний варіант - це окислення майданчиків в результаті перегріву або повне розмикання контактів.
• Не менш поширеною причиною поломки відеокарти є перегрів. В одній з наших статей, ми розповідали, чому гріється ноутбук, що може призвести до різних поломок, в тому числі і до виходу з ладу відеокарти. Як правило, від перегріву першим страждає безпосередньо кристал відеочіпа, який під впливом температури розширюється, в результаті ряд контактів починає відходити від своїх контактних майданчиків.
• Падіння ноутбука з висоти, удари - тут без коментарів.
• Мабуть, однією з головних причин перегріву ноутбука є недостатнє охолодження. Тенденції до зменшення ноутбуків майже не залишають місця для розміщення адекватної системи охолодження, а простір, що залишився після розміщення «материнки» недостатній.
Ще однією причиною перегріву відеокарти є ігнорування необхідності проведення апаратної профілактики. Ноутбук, як пилосос втягує в себе весь пил, в кулерах швидше утвориться перський килим, ніж користувач додумається, що систему охолодження слід очистити мінімум раз на півроку.
Перегрів відеокарти також відбувається у разі перекриття подачі повітря для нормальної циркуляції і охолодження всередині корпусу. Зазвичай це трапляється при використанні ноутбука на колінах, поклавши на плед (взагалі майже смертельний варіант) або ж, якщо у вас відламалися «ніжки» ноутбука. Для того, щоб подача повітря здійснювалася нормально, краще використовувати спеціальні столики та підставки, яких зараз повно, крім того, деякі моделі подібних девайсів зможуть забезпечити навіть додаткове охолодження, якщо їх конструкція передбачає наявність кулерів.
Тривале використання ноутбука на максимальних налаштуваннях без перепочинку - всі ці фактори гарантують «тепловий удар» Вашій відеокарті в будь-який час року.
Як зрозуміти, що причина поломки саме у відеокарті?
• На екрані з'явилися вертикальні смуги.
• Спотворення зображення, під час перегляду з'являються квадрати на екрані, зображення розтягнуто або більше розмірів екрану.
• Повна відсутність зображення.
Ремонт відеокарти здійснюється двома способами - реболлинг і повна заміна чіпа. У разі падіння ноутбука, коли результатом стало відламування кутів контактних майданчиків з контактами, ремонт можливий, однак треба розглядати кожен подібний випадок окремо.
Пам'ятайте, що самостійні спроби реанімувати відеокарту можуть погіршити її стан та повну придатність навіть для можливості проведення ремонту.
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 2402
Ремонт материнської плати
Серцем будь-якого комп'ютера, будь то десктопа або ноутбука, є материнська плата - motherboard або mainboard (з англ. основна плата). Материнська плата, в народі просто «материнка» або «мать» - це найбільша плата, на яку встановлюються інші компоненти, такі як відеокарта, оперативна пам'ять, процесор. Але між материнкою стаціонарного комп'ютера і ноутбука є істотні відмінності.
По-перше, конструкція ноутбука не передбачає величезних площ для її розміщення. Невеликі габарити ноутбука створюють великі неприємності для материнської плати. Найчастіше вона страждає від своїх же господарів. Серед найпоширеніших поломок материнської плати - неакуратність користувачів ноутбука. Так звичка сидіти з ноутбуком в ліжку, розташувавши його на м'якій поверхні, погіршує відведення тепла від материнської плати, в результаті чого вона перегрівається і може згоріти. Більш детально про інші наслідки, якими загрожують посиденьки на ліжку, Ви можете прочитати в нашій статті - «Що робити коли гріється ноутбук?»
Друга поширена несправність материнської плати з вини користувача - нерозторопність користувача після залиття рідиною ноутбука. Існує ряд кроків, які необхідно негайно зробити, але, на жаль, в сервісний центр ноутбук потрапляє, як правило, з корозією струмопровідних доріжок, або слідами домашнього ремонту у вигляді фена. До інших поломок з вини користувача відносяться неакуратне підключення пристроїв до USB-портів і сильні удари по клавіатурі, які можуть призвести до мікротріщин в з'єднаннях, так як плата розташована, як раз під нею. Крім того, причиною поломки материнської плати, можуть бути стрибки напруги в мережі.
Ремонт материнських плат - досить складна і дорога процедура. Можна чітко сказати, що існує певна схема, за якою проводиться ремонт материнської плати.
Провести ремонтні роботи вдома неможливо, так як одного паяльника для ремонту не вистачить. Досить часто потрібна заміна відеочіпа, південного або північного мосту - провести заміну даних деталей у домашніх умовах не можна. Подібні спроби, зазвичай закінчуються тим, що невеликий ремонт «материнки» призведе до необхідності повної її заміни, а це рівносильно покупці нового ноутбука.
Сервісний центр має все необхідне обладнання і кваліфікованих інженерів, щоб провести якісний ремонт материнських плат. Якщо у Вас виникли проблеми з ноутбуком, несіть його в сервісний центр - це Ваша гарантія цілісності ноутбука.
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 3749
Що робити коли гріється ноутбук? Чому гріється ноутбук?
Ви помітили, що Ваш ноутбук голосно працює? Сильно шумить, перегрівається, а часом вимикається під час роботи? Про основні причини такої поведінки ноутбука Ви можете дізнатися з нашої статті.
По-перше - ноутбук не може не грітися. Це основне правило. Інше питання, що коли датчики фіксують рівень температури вище 80С, тоді варто не тільки замислитися про причини, а й якнайшвидше усунути джерело перегріву.
Всі сучасні комп'ютери при підвищеному навантаженні нагріваються і це факт. Якщо Ваш комп'ютер не нагрівається, то Ви, напевно, тримаєте його в коробці на полиці ))).
Як будь-який користувач, активно використовує ноутбук в повсякденному житті, Ви напевно не втрачаєте можливість вдало розташуватися в кріслі, сісти на ліжко і поставити поруч ноутбук. У разі посиденьок в кріслі, ноутбук ставиться на коліна, якщо ж сідаєте на ліжко, то він ставиться на покривало. А якщо Ви ще й любитель пограти в «іграшки» на ноутбуці, то, швидше за все, Ви досить часто стикаєтеся з тим, що перегрівається ноутбук.
Почнемо по порядку. Купуючи ноутбук, Ви читаєте інструкцію, де чітко сказано: «не закривати вентиляційні отвори»! І якщо перший час так, всі носяться з ноутбуком і здувають пилинки, боячись зайвий раз щось поруч поставити, то через деякий час, звикнувши до нього, ми не лише ставимо його на ліжко, а і п'ємо і їмо, не відриваючись від монітора.
Що відбувається з ноутбуком, коли він стоїть на ліжку?
По-перше, через тканину не пропускається повітря яке необхідне для здійснення вентиляції.
По-друге, вентиляційний отвір втягує всі волокна матеріалу, на якому стоїть ноутбук, тобто нитки, шматочки тканини, все це потрапляє всередину комп'ютера.
Далі, якщо Ви є власником домашньої тварини, то вся шерсть теж затягується в систему вентиляції. У результаті всередині комп'ютера, крім звичайного пилу, який створює проблеми, щей виявляється мотлох, який в підсумку може призвести до поломки ноутбука. Вовна, пил, нитки - все це забивається в систему охолодження портативного комп'ютера, і підвищує температуру всередині корпусу. У свою чергу ноутбук «гальмує», «зависає», шумить, ноутбук періодично сам вимикається, як наслідок виходить з ладу відеокарта, а в особливо запущених випадках, все може закінчитися плачевно.
Що в такому випадку, що робити запитаєте Ви? Тобто якщо симптоми вже, як то кажуть «на лице», то самим краще нічого не робити! Ми настійно рекомендуємо звернутися сервісний центр. Так як це досить складна робота, яку повинен виконувати кваліфікований фахівець. У сервісному центрі Вашому ноутбуку проведуть апаратну профілактику. А саме, почистять ноутбук від пилу і бруду, замінять стару термопасту на нову, а також змажуть всі деталі системи охолодження. Повторювати процедуру для коректної роботи необхідно хоча б раз на рік.
Після очищення корпусу від пилу і бруду і, так би мовити, для профілактики, постарайтеся слідувати простим правилам: не ставте ноутбук на коліна і ліжко, або ж, якщо Ви хочете зручно розташуватися з ноутбуком, придбайте спеціальний столик, який не буде закривати вентиляційні отвори. А в деяких столиках навіть передбачена додаткова система вентиляції.
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 2449
Залили ноутбук? Що робити?
Ремонт ноутбука після залиття рідиною
Що робити, якщо Ви раптом розлили рідину на улюблений ноутбук читайте в нашій статті.
Напевно Ви, як і кожен 2-й середньостатистичний власник ноутбука, проводите біля нього досить багато часу, розпиваючи при цьому напої. Не важливо, чай, кава, пиво або кола - будь-яка рідина, пролита на ноутбук, буде мати не дуже приємні наслідки. Як ми вже говорили в одній з наших статей, найчастіше «потопає» клавіатура. І, на відміну від стаціонарної клавіатури, яку ще, в принципі можна врятувати, розібравши самостійно вдома і просушивши, то клавіатура для ноутбука, поплававши, не допускає такої можливості, і тут час іде на хвилини. І головне не панікувати, і виконати всі дії швидко і чітко.
Якщо при залитті ноутбука, у Вас постраждала тільки клавіатура - Вам дуже повезло, адже, в такому випадку ремонт ноутбука буде полягати тільки у відновленні або ж в покупці нової клавіатури. Ну, а якщо ні, і пролита рідина встигла дістатися до материнської плати, то це значно ускладнює ремонт. Ремонт материнської плати проводиться сервісним центром, але дана процедура відноситься до категорії складних ремонтів і має відповідну ціну, особливо якщо постраждав чіп.
Для того щоб не довелося розплачуватися підвищеною вартістю за свою нерозторопність, звертаємо вашу увагу на те, що необхідно зробити негайно, в разі якщо Ви залили ноутбук.
По-перше, негайно вимкніть ноутбук, а також витягніть шнур блоку живлення від ноутбука, після чого вийміть акумулятор з ноутбука. Потім беремо рушник (так, так, вам не здалося), або інший добре вологовпитуючий матеріал і накриваємо ним клавіатуру. Поверх тканини натягніть плівку або досить широкий пакет, щільно закриваєте ноутбук і перевертаєте його догори дном. Таким чином, Ви максимально швидко дасте волозі стекти і вона не поширитися на інші детальки, а також не дасте рідині потрапити ще й на матрицю.
І ось в такому ось стані, не перевертаючи назад, як можна швидше несете в наш сервісний центр. Чим загрожує зволікання? Для клавіатури - корозією контактів, і полагодити її вже просто не представляється можливим, для «материнки», втім, теж, окислення контактів в закритому просторі корпусу це рівноцінна смерть.
Головне, що багаторазово повторюємо це) - якщо Ви хочете, щоб Ваш ноутбук запрацював після водних процедур, не сушіть самостійно його феном, над газовою плитою, обігрівачем, або ще якимись екстраординарними способами. Навіть якщо Ви самостійно розберете ноутбук, нічого не зламавши при цьому, просушите феном і ноутбук включиться, не факт, що він пропрацює довго - це лише погіршить становище, хіба що ви хочете купити новий ноут. Ремонт ноутбука після залиття повинен виконувати тільки спеціаліст!
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 2429
Модернізація, вдосконалення (апгрейд) комп'ютера чи ноутбука
Якщо Ви відчуваєте, що Ваш комп'ютер чи ноутбук більше "не тягне", тобто йому не вистачає потужності на всі завдання, які Ви ставите перед ним, не поспішайте купувати новий! Можливо, Вам просто потрібна модернізація ноутбука.
Сучасний світ комп'ютерних технологій розвивається настільки стрімко, що якщо Ви сьогодні підете й купите самий новітній ноутбук з усіх існуючих, то через рік-два, він вже морально застаріє. І це враховуючи те, що цей суперсучасний ноутбук буде коштувати чималих грошей.
А тепер уявіть, що Ви є власником бюджетного ноутбука, або з вартістю трохи вище середнього. Це означає, що Ви спочатку є власником комп'ютера останнього покоління, який, само собою, вже не відповідає сучасним технологіям. Тобто, якщо через пару років, Ви захочете, наприклад, пограти в новомодну, буквально щойно випущену іграшку, будьте готові до того, що, на жаль, Ваш ноутбук "не потягне". А значить, Вам знадобитися модернізація комп'ютера чи ноутбука.
Якщо Ви зважилися провести модернізацію, то краще відразу звернутися в сервісний центр, так як таку роботу потрібно довірити фахівцям.
Зверніть увагу, що в хорошому сервісному центрі спочатку вислухають, що Ви хочете змінити, попередньо вкажуть ціну, в яку обійдеться модернізація, а потім тільки, якщо клієнта влаштовує вартість, проводиться замовлення.
Сам апгрейд ноутбука може включати в себе, як заміну однієї деталі, так і комплексну модернізацію. Хотілося б акцентувати Вашу увагу на тому, що проводити апгрейд ноутбука, що входить в середню цінову категорію і нижче, часом просто не має сенсу, так як вартість деталей для модернізації буде трохи відрізнятися від кінцевої суми, яку Ви могли б витратити на покупку нового ноутбука.
Серед основних послуг, які часто маються на увазі під модернізацією - встановлення оперативної пам'яті в ноутбук, якщо у корпусі передбачені додаткові слоти для цих маніпуляцій. Додавання пам'яті з великим відсотком ймовірності підвищить продуктивність ноутбука чи комп'ютера, і прискорять його роботу.
Також разом з модернізацією комп'ютера чи ноутбука можна зробити заміну процесора, заміну жорсткого диска (HDD) на новий, більшої ємності. За бажанням клієнта може бути проведена заміна DVD і FDD приводів. Крім того, на ноутбуки старих модифікацій можливе додавання пристроїв, для встановлення бездротового зв'язку.
Всі описані роботи по апгрейду ноутбуків можна здійснити в нашому сервісному центрі.