- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 174
Як встановити та налаштувати Starlink?
Монтаж, встановлення, підключення та налаштування Starlink.
Давайте для початку дізнаємося, що таке Starlink?
Проект Starlink – це глобальна супутникова система, призначена для доступу до Інтернету у важкодоступних куточках Землі.
Система працює через супутники зв'язку, розташовані на низькій навколоземній орбіті (близько 500 км. над поверхнею). Кожен важить близько 250 кг. та працює від сонячної батареї.
Starlink не залежить від традиційної інтернет-інфраструктури, тому її не можна легко відключити. Завдяки цьому він більш стійкий до цензури та кібератаків.
Супутниковий інтернет від Starlink коштує $100 на місяць, а швидкість завантаження складає близько 100 Мбіт/с. Окремо доведеться доплатити $500 за термінал.
Starlink в Україні:
Наскільки широко доступна послуга в Україні і чи буде вона безкоштовною, поки що невідомо. Втім, компанія Starlink Ukraine вже отримала ліцензію оператора. Вона була внесена до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг за номером 1. Представництво компанії SpaceX вже незабаром розпочне активну роботу в Україні.
Як підключитися до інтернету Starlink:
У кожному комплекті є інструкція, а також антена, термінал та 30-метровий кабель.
1. Насамперед, потрібно поставити антену на вулиці, щоб вона зловила сигнал від супутників. Чим чистіше небо, тим стійкішим буде з'єднання та швидший інтернет.
2. Далі закріпити антену на штативі (він буде в комплекті). Усю конструкцію краще зібрати на землі, потім розмістити у зручному місці.
3. Коли антена міцно закріплена в потрібному місці, необхідно підключити до неї кабель, а потім вставити шнур живлення в розетку.
4. Потім потрібно встановити програму Starlink на мобільний через Google Play або AppStore.
5. Після запуску програми починаємо налаштування. Вводимо ім'я домашньої мережі та встановлюємо пароль.
Щоб встановити стабільне з'єднання з супутниками Starlink, потрібно кілька хвилин. Максимальна доступна швидкість завантаження 200 Мбіт/с.
Процес встановлення супутникового інтернету Starlink доволі простий, але більшості коситувачів складно це зробити або просто немає вільного часу.
Якщо ви купили комплект Starlink і не знаєте як його встановити та налаштувати, тоді телефонуйте нам, наші фахівці із задоволенням допоможуть вам встановити антену, а також налаштувати термінал.
Для того, щоб замовити послугу у Львові чи отримати безкоштовну консультацію телефонуйте нам за номером:
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 326
Як розблокувати телевізор та змінити регіон Smart TV?
Як прошити телевізор, обновити прошивку телевізора Smart TV?
У 2020 році південно корейські компанії Samsung і LG оголосили про початок блокування Смарт ТВ (Smart TV) на несертифікованих телевізорах.
Компанії Samsung і LG розпочали боротьбу з так званими «сірими» телевізорами – несертифікованими пристроями. Вони почали блокувати всі смарт функції на своїх пристроях, якщо телевізор працює в регіоні, для якого не призначений. Таким чином, телевізор перетворюється в звичайний монітор – функції Smart TV повністю заблоковані, а на екрані написано «This TV is not fully functional in this region». Такі дії спрямовані на боротьбу з пристроями, які завезені з інших країн і які через це продаються за низькою ціною. Найбільше від цих дій страждають кінцеві користувачі, а не імпортери і продавці. На передачу TV-сигналу обмеження ніяк не вплинуть.
Оптимальне рішення проблеми з блокуванням це за допомогою покупки Смарт ТВ (Smart TV) приставки.
Як розблокувати телевізор без покупки Smart TV приставки:
Офіційно LG і Samsung не надають можливості виправити проблему блокування телевізора. Проте, винахідливі користувачі все ж змогли обійти блокування без Smart TV.
Перший спосіб – зміна регіону через сервісне меню телевізора та використання VPN. Потрібно з пульта зайти в сервісне меню, змінити регіон, а також інші важливі параметри. Однак - це може призвести до небажаних наслідків, наприклад, несправності телевізора або навіть вплинути на гарантійне обслуговування. До речі, під час налаштування Wi Fi необхідно зайти через VPN за допомогою комп'ютера або ноутбука, підключеного через кабель. Майте на увазі, після зміни регіону не вдасться відновити підписки.
Другий спосіб – заміна материнської плати телевізора. Для цього вам необхідно відвезти ваш Samsung, LG телевізор в сервісний центр. Така процедура коштує дорого, Смарт ТВ приставка обійдеться дешевше.
Як ми бачимо, є способи обійти блокування Samsung, LG телевізорів, однак немає гарантій, що все буде добре. Більш того, у вас може пропасти гарантія на телевізор і ремонтувати його в разі несправності доведеться самостійно за свої гроші, а це обійдеться набагато дорожче, ніж просто купити Смарт ТВ приставку. Ми рекомендуємо придбати Смарт ТВ приставку, щоб уникнути несподіваних проблем з телевізором.
Більшість користувачів намагаються самостійно розблокувати телевізор, подивившись відео в інтернеті чи прочитавши якісь сумнівні інструкції, але в результаті такі дії можуть призвести до ще більших проблем або навіть поломки телевізора. Тому ми настійно не рекомендуємо намагатися розблокувати телевізор самостійно, а звернутися до професійних майстрів зателефонувавши в наш сервісний центр.
Для того, щоб розблокувати телевізор Samsung, LG у Львові чи області телефонуйте нам за номером:
(063)770-99-66 або (098)257-70-72
Як прошити телевізор або обновити прошивку Smart TV:
Прошивка телевізора зі Smart TV — не найчастіша дія, яку ми робимо. Я навіть сказав би, що мало хто взагалі це робить. Однак це дозволить оновити програмне забезпечення та значно розширити функціонал ТБ.
Чому потрібно прошивати телевізор Smart TV?
Сучасні телевізори за своїми функціональними можливостями вже впритул наблизилися до персональних комп'ютерів. Вони дозволяють не тільки переглядати відеоконтент, але й грати в ігри, блукати інтернетом та багато іншого.
Весь основний функціонал телевізора знаходиться у його прошивці. Від поточного програмного забезпечення безпосередньо залежать мультимедійні можливості пристрою. Виробники періодично випускають оновлення, додаючи актуальні інструменти, послуги та інше.
Виробники ТВ техніки не рекомендують ігнорувати офіційні оновлення. І на те є низка вагомих причин. Своєчасна перепрошивка телевізора підвищує стабільність його роботи та усуває всі чи хоча б більшу частину вразливостей, що характерно для Smart TV техніки.
Під час випуску нової прошивки будь-який виробник телевізора насамперед вносить критичні виправлення помилок у систему Smart TV або Android, які можуть впливати на безпеку роботи вашого телевізора в інтернеті. Але не тільки в них річ. Щороку розробляються нові технології, додаються нові функції, які відсутні в заводському ПЗ, встановленому на телевізорі кілька років тому на заводі. Тому підтримка прошивки Смарт ТВ в актуальному стані дозволить вам виправити якісь можливі помилки в програмному забезпеченні та отримати нові функції. Однією з головних властивостей є підтримка нових форматів відео для відтворення.
У деяких користувачів виникають серйозні проблеми з процедурою оновлення програмного забезпечення. Отже, з'ясуємо, як оновити програмне забезпечення телевізора самотужки.
Способи прошивки телевізора:
• По мережі за допомогою протоколів Wi-Fi або LAN.
• Оновлення ПЗ телевізора по USB.
Спосіб оновлення через мережу найпростіший і менш трудомісткий. Для його реалізації достатньо натиснути кілька кнопок і апарат оновить програмне забезпечення в автоматичному режимі. Прошити телевізор із флешки помітно складніше, але за відсутності підключення ТБ до Мережі це єдиний варіант. Розглянемо обидва способи докладніше.
Прошивка телевізора через мережу:
Оновлення програмного забезпечення через меню, тобто через інтернет, займе від сили 10-15 хвилин. Порядок дій на всіх моделях приблизно однаковий. Але в деяких моделях можуть змінюватися назви пунктів меню.
Черговість дій наступна:
1. Натискаємо на клавішу Smart TV на дистанційному керуванні.
2. Переходимо в розділ «Підтримка».
3. У меню вибираємо пункт "Оновлення ПЗ".
4. Система має запустити пошук усіх наявних прошивок.
5. Після цього з'явиться актуальний варіант ПЗ та способи завантаження.
6. Натискаємо на "Оновлення через інтернет".
7. З'явиться користувальницька угода, з якою потрібно погодитися.
8. Чекаємо на закінчення оновлення і перезавантажуємо пристрій.
Іноді під час прошивки телевізор може зависнути або перезавантажитися. Це стандартна процедура і турбуватися не потрібно. Якщо він не вмикається після оновлення, це означає, що пристрій потребує часу на встановлення об'ємних файлів.
Прошивка телевізора з USB накопичувача:
Якщо телевізор не має підключення до мережі, то оновлення з флешки – єдиний варіант. Для цього знадобиться стандартний USB-накопичувач ємністю не менше 1 Гб та ПК з доступом до інтернету. Деякі оновлення, особливо для преміальних моделей Sony та Toshiba, займають більше місця, тому краще брати диск із запасом.
Важливо! Флешка повинна бути повністю відформатована, з огляду на файлову систему телевізора (NTFS або FAT32). Дізнатися про особливості останньої можна в інструкції з експлуатації до ТБ.
Також не зайвим буде дізнатися про поточну версію прошивки телевізора. Вона вказана у розділі «Програмне забезпечення» у пунктах меню «Налаштування» або «Установка».
Порядок дій наведено нижче:
1. Переходимо з ПК на офіційний сайт виробника ТБ і у рядку пошуку вводимо модель телевізора.
2. У результатах шукаємо рядок, що містить фрази "Програмне забезпечення", "Оновлення" або "Прошивка".
3. Клацаємо на потрібному пункті та вивчаємо софт. Версія має бути молодшою за наявну на ТБ.
4. Завантажуємо файли прошивки та копіюємо їх на USB-накопичувач.
5. Підключаємо флешку до телевізора.
6. У меню ТБ знаходимо пункт «Оновлення ПЗ» та переходимо до розділу «Оновлення через USB».
7. Погоджуємося з користувальницькою угодою і чекаємо на закінчення прошивки.
8. Перезавантажуємо пристрій.
Деякі виробники архівують свої оновлення при завантаженні з офіційного сайту, тому може знадобитися додатковий софт для розпакування (WinRAR, 7-ZIP тощо).
Завантажуйте оновлення лише з офіційних сайтів виробників техніки. Аматорські прошивки часто працюють нестабільно і можуть бути заражені шкідливим кодом. Під час оновлення програмного забезпечення за допомогою мережі ні в якому разі не вимикайте телевізор і не виймайте вилку з розетки. Збій у процедурі прошивки загрожує походом у сервісний центр.
Важливо! Якщо під час встановлення оновлення з USB-носія вимкнулося світло, витягувати флешку з гнізда не можна. Після подачі живлення завантаження або почнеться знову, або продовжиться з перерваного місця. У разі виникнення будь-яких помилок варто знову перепрошити телевізор.
Якщо вам потрібно розблокувати телевізор та змінити регіон або прошити телевізор, тоді телефонуйте нам, наші фахівці із задоволенням допоможуть вам.
Для того, щоб замовити послугу у Львові чи отримати безкоштовну консультацію телефонуйте нам за номером:
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 297
Як безкоштовно переглядати українське цифрове телебачення?
Безкоштовне цифрове супутникове та цифрове ефірне Т2 телебачення.
Давайте для початку спробуємо розібратися, що таке цифрове телебачення і які бувають його стандарти?
Цифрове телебачення (англ. Digital Television, DTV) - це сучасна технологія кодування відео та аудіосигналу за допомогою стандартів стиснення MPEG, але для передачі телевізійного зображення та звуку. Термін DVB (Digital Video Broadcasting) вказує на сімейство стандартів цифрового телебачення, розроблених міжнародним консорціумом DVB Project. Спочатку сигнал у такій версії мови був тільки з супутника, тому першим з'явився стандарт DVB-S, де S перша буква від слова Satellite, що вказує на належність до супутникового телебачення. Згодом цифрове телебачення, в силу значної кращої якості зображення і звуку, а також більшої функції витіснило аналогове не тільки на супутнику, а й в ефірі і кабельних мережах. Усі перераховані вище канали доставки контенту до телеглядача відрізнялися частотними каналами, модуляцією і т.п., тому мали різне маркування:
• DVB-S , вказує на належність до супутникового ТБ.
• DVB-T , вказує на належність до ефірного ТБ.
• DVB-C , вказує на належність до кабельного ТБ.
Як уже згадувалося вище, цифрове телебачення має ряд переваг перед аналоговим. Крім більш якісного зображення і звуку, як можливе зображення з роздільною здатністю HD і 4K UltraHD, так і об'ємний звук. Також у потік додається різна допоміжна інформація, це може бути кілька аудіо-доріжок, телегід EPG і т.д.
Вибираючи супутниковий або ефірний ресивер, багато покупців звертали увагу на присутність одного або кількох логотипів DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, а для деяких приймачів і DVB-S2X на лицьовій панелі пристрою або упаковці. Це свідчить про стандарт цифрового телебачення:
• Супутникове - DVB-S, DVB-S2, DVB-S2X.
• Ефірне - DVB-T, DVB-T2.
• Кабельне - DVB-C, DVB-C2.
Більшість не задумується про значення таких марок, припускаючи, що це черговий маркетинговий прийом виробника, загорнутий у красивий логотип, додатковий функціонал, що впливає на якість зображення та звуку, який ніколи не залишиться в нагоді. Ті ж, хто більше пильно ставиться до вибору цифрових приймачів, швидко розуміють, що приставка DVB розшифровується як Digital Video Broadcasting і вказує на належність пристрою до класу приймачів цифрового телебачення.
Стандарти цифрового супутникового телебачення DVB-S, DVB-S2 і DVB-S2X:
DVB-S і DVB-S2 - два покоління мовлення цифрового супутникового ТБ, DVB-S з'явився в середині 90-х років минулого століття, а що прийшов йому на зміну DVB-S2 розроблений в 2003 році і остаточно затверджений в 2005. Наявність таких логотипів на приймачі або телевізорі вказує на можливість прийому супутникового телебачення.
Прийнято вважати, що якщо на супутниковому ресивері є логотип DVB-S2, то такий пристрій відноситься до HD приймачів (HDTV тюнер). Для побутових супутникових тюнерів це так, для професійного обладнання - не завжди.
Сама наявність такого логотипу, звичайно ж, не гарантує прийом сигналу з супутника, потрібно додатково встановити супутникову антену, налаштувати її на потрібний супутник, якщо сигнал кодований, то виконати його декодування.
Найсучасніші супутникові тюнера вже оснащені підтримкою модифікації стандарту DVB-S2 - DVB-S2X . Дана модифікація це розширення стандарту DVB-S2, спрямоване на підвищення продуктивності та додавання нового функціоналу. Поява DVB-S2X було продиктовано новими вимогами до телемовлення, які з'явилися за більш ніж 10 років з моменту виходу DVB-S2.
Сучасна модифікація DVB-S2X характеризується більш ефективними показниками спектральної ефективності співвідношення сигнал / шум (C / N), з підтримкою низьких значень C / N, до -10 dB для мобільних додатків.
Стандарти цифрового ефірного телебачення DVB-T, DVB-T2:
DVB-T і DVB-T2 - два покоління стандартів ефірного цифрового ТБ. В Україні масово ефірне телебачення переходить з аналога на цифру саме в DVB-T2, так як він сучасний, більш функціональний, ніж DVB-T.
Логотип DVB-T2 на ресівері або телевізорі буде вказувати, що даний пристрій здатний приймати сигнал цифрового ефірного телебачення. Але, як і у випадку зі супутниковим, самого приймача недостатньо, потрібно правильно підібрати і налаштувати ефірну антену.
Стандарти цифрового кабельного телебачення DVB-C, DVB-C2:
Стандарт DVB-C що це таке? Цифровий стандарт Digital Video Broadcasting-Cable (DVB) відрізняється дуже гарною якістю зображення та звуку. Цифрова передача також характеризується меншою сприйнятливістю до перешкод. Він дозволяє передавати у багато разів більше теле та радіопрограм, ніж у разі аналогового кабельного телебачення, використовуючи аналогічний діапазон частот.
Стандарт DVB-C активно використовується кабельними операторами і, якщо ви підключені до цифрового кабельного ТБ, ваш телевізор або ресивер підтримує стандарт DVB-C. Всі сучасні телевізори підтримують DVB-C, а якщо у вас пристрій попередніх поколінь, то для прийому цифрового сигналу знадобиться приставка для цифрового кабельного ТБ.
Багато провайдерів кодують кабельний сигнал, тому для декодування знадобляться карти умовного доступу. Для роботи з такими картами кабельні тюнера оснащені картоприймачем або мають слот під CI модуля умовного доступу. Телевізори, як правило, підтримують CI модуля.
Основна відмінність DVB-C2 від DVB-C - застосування в стандарті другого покоління OFDM замість однієї QAM-модульованої несучої. DVB-C2 більше існує на папері, масового практичного застосування в домашніх мережах не знайшов.
Присутність одночасно декількох логотипів, наприклад, DVB-S / S2, DVB-T / T2 і DVB-C на телевізорі або приймачі вказує на наявність декількох тюнерів для прийому сигналів з різних джерел. Якщо приймач має кілька різних тюнерів, то його прийнято називати комбінованим або гібридним. Такі пристрої дозволяють власнику приймати сигнал всіма доступними каналами, а, з огляду на, що сучасні ресивери здатні підключатися до мережі інтернет, то додає можливість отримувати доступ до IP-телебачення. У такому випадку кількість каналів легко може переступити за 1000, причому це можуть бути не тільки загальнодоступні канали, а й нішеві - спортивні, наукові, пізнавальні, фільмові, для дорослих.
Кілька прикладів:
DVB-T2 / C / S2 вказують, що пристрій здатний приймати ефірний, кабельний і супутниковий сигнал.
DVB-T2 / S2 - дозволить отримати доступ до ефірного та супутникового телебачення.
На відміну від телевізора ресивери набагато більше надають можливостей з прийомом телебачення, зручності роботи зі списками каналів, додатковим функціоналом. Уявний мінус в наявність декількох пультів управління вирішується досить просто - універсальний пульт дистанційного керування, який дозволяє управляти відразу безліччю пристроїв.
Сучасні технології надають найширші можливості для доступу до відео і аудіо контенту, стандарти DVB-C, DVB-T/T2 і DVB-S/S2 лише вказують на можливі варіанти прийому, вибір завжди за Вами.
Крім описаних вище методів та стандартів цифрового телебачення, українці також мають змогу переглядати телебачення через Інтернет. Докладніше про це написано в статті, як безкоштовно переглядати телебачення через Інтернет?
Отже, як безкоштовно переглядати українське цифрове телебачення і що для цього потрібно:
• Через ефірне мовлення. Для перегляду українських каналів через наземне ефірне цифрове телебачення Т2 потрібно:
1. Цифровий приймач Т2.
2. Зовнішня або внутрішня антена дециметрового діапазону.
• Через супутник. Для перегляду українських каналів через супутник потрібно:
1. Цифровий супутниковий приймач (тюнер).
2. Супутникова антена.
• Через Youtube. Більшість українських телеканалів мають власні канали на Youtube. Якщо у вас є Інтернет, то на вебсторінці або у мобільному додатку на Youtube можна знайти бажаний канал. Якщо швидкість Інтернету не велика, то у налаштуваннях відео треба обрати нижчу роздільну здатність (три крапки у верхній частині відео - якість - 360р. або 480р. - цього буде достатньо). Що потрібно:
1. Телевізор з функцією Smart TV, спеціальна Смарт ТВ приставка, ПК або мобільний пристрій (смартфон, планшет).
2. Інтернет зі швидкість від 20 Mb/s.
• Через IPTV. Більшість провайдерів Інтернету пропонують також послугу телебачення. Що потрібно:
1. Телевізор з функцією Smart TV, спеціальна Смарт ТВ приставка, ПК або мобільний пристрій (смартфон, планшет).
2. Інтернет зі швидкість від 20 Mb/s.
• Через OTT сервіси. На платформах You TV, Sweet TV, Omega TV, All TV, Kyivstar TV, Megogo. Доступ до українських каналів на цих платформах тепер також безкоштовний. Бажаний канал можна знайти в застосунку (додатку) або на веб сторінці улюбленої платформи. Що потрібно:
1. Телевізор з функцією Smart TV або спеціальна Смарт ТВ приставка, ПК або мобільний пристрій (смартфон, планшет).
2. Інтернет зі швидкість від 20 Mb/s.
• Інтернет радіо. Українське радіомовлення через інтернет радіо.
• Українське радіо. Українське радіомовлення через радіостанції.
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 144
Як дивитися англійські, польські, італійські, німецькі канали? Як дивитися англійське, польське, італійське, німецьке телебачення?
Вивчаєте англійську, польську, італійську, німецьку чи ішу мову і хочете мати практику або перевірити свій рівень знань? Чи можливо вам просто цікаве життя якоїсь країни і ви хочете більше знати про її культуру? Єдиним виходом із цієї ситуації є регулярний перегляд телебачення країни яка вас цікавить. За допомогою каналів, що транслюються цією мовою, можна не тільки вдосконалити володіння цією мовою, а також бути завжди в курсі останніх новин взагалі «з перших рук».
Що потрібно зробити, щоб мати доступ до англійських, польських, італійських, німецьких телеканалів?
Все просто, достатньо лише придбати супутникову антену або знайти канали які вас цікавлять в інтернеті і дивитися телебачення в режимі онлайн.
Завдяки такому доступу та величезному асортименту дивитися канали можуть не тільки охочі дізнатися більше про цю країну та удосконалити своє володіння, а також туристи, які хочуть мати доступ до інформації про свою країну. У будь-якому випадку мовлення даних телеканалів завжди має свого постійного глядача, на яких кожен бажаючий зможе знайти контент, що цікавиться, як для себе, так і для всієї родини.
Підключайтеся до телебачення і ви завжди зможете переглядати останні новини, новинки в різних сферах телемовлення, а також побачити багато оригінальних передач, які сьогодні транслюються на вітчизняному телебаченні, відчути різницю і порівняти їх між собою.
Для того, щоб замовити послугу чи отримати безкоштовну консультацію телефонуйте нам за номером:
- Деталі
- Категорія: Articles
- Дата публікації
- Admin,
- Перегляди: 305
Як зробити Smart TV зі звичайного телевізора?
Ця стаття буде корисна всім тим, хто має звичайний телевізор без функцій Smart TV і хто хоче перетворити його на розумний Smart TV телевізор з можливістю підключення до Інтернету. Щоб була можливість встановлювати різні програми, дивитись YouTube, фільми, серіали, телепередачі та інше відео через онлайн-кінотеатри. Також багатьом необхідна функція, яка дозволяє транслювати екран із телефону або інших пристроїв на звичайний телевізор. До того ж з'явиться можливість дивитися велику кількість ТВ каналів через Інтернет без підключення антени та кабельного телебачення. Ця стаття актуальна для телевізорів всіх виробників: LG, Samsung, Sony, Sharp, Philips, Panasonic, TCL, Hyundai і т.д.
Також поради з цієї статті можуть стати в нагоді власникам телевізорів зі старим Smart TV. Є багато хороших телевізорів зі Смарт функціями, але які вже сильно застаріли і користі від них практично немає. Дуже часто програми та сама система Smart TV на таких телевізорах не оновлюється (оскільки нове ПЗ не підтримує апаратна частина телевізора). Програми перестають працювати або сильно глючать. І якось це полагодити чи виправити неможливо. Але рішення, про яке я розповім у цій статті, дасть друге життя застарілому телевізору.
Зробити Smart TV із звичайного телевізора можна за допомогою Смарт ТВ приставки (медіаплеєра). Це окремий пристрій, який підключається до телевізора (телевізор працює просто як екран). І це єдиний, нормальний та робочий варіант. Інші варіанти типу за допомогою телефону на Android, ноутбука, ПК, за допомогою адаптера тощо або не працюють зовсім, або не зроблять з вашого телевізора повноцінний Smart TV. Але ми їх однаково розглянемо наприкінці статті.
Що стосується дуже старих телевізорів, які ще кінескопні і на яких немає HDMI-входу (через який підключається приставка), то за допомогою спеціальних перехідників та адаптерів до них також можна спробувати підключити Смарт ТВ приставку.
Можливо у вашому телевізорі все ж таки є Smart TV. І, можливо, він навіть працює. У вас виникне запитання, чи є функція Smart TV в телевізорі і як це перевірити? Відповідаємо, достатньо просто прочитати інструкцію до вашого телевізора або якщо її немає, то знайти інформацію в Інтернеті набравши в пошуку модель вашого телевізора. Також зверніть увагу, що для роботи Smart TV (не важливо, він вбудований, або через приставку) потрібне швидке та стабільне підключення до Інтернету. В ідеалі, це коли у вас кабельне підключення до Інтернету та встановлений роутер. Роздача з телефону чи мобільного роутера теж підійде.
Робимо Smart TV зі звичайного телевізора за допомогою приставки:
Ми вже з'ясували, що зробити звичайний телевізор "розумним" можна за допомогою Смарт ТВ приставки. Зараз спробую максимально просто і зрозуміло пояснити, що це за пристрої. Смарт ТВ приставки (медіаплеєри або ТВ бокси, їх ще так називають) найчастіше бувають у вигляді окремої невеликої коробочки або у вигляді стику (як велика флешка).
Напевно, десь 95% цих приставок працюють на Android. По суті, в цю коробочку зашито залізо від планшета, але як екран виступає ваш телевізор. Але важливо розуміти, що є приставки на Android TV (система, яка була оптимізована спеціально для Смарт ТВ приставок та розумних телевізорів) та на звичайному Android (який встановлюють у телефони, планшети). Я рекомендував би купувати приставку саме на Android TV, оскільки вона спочатку розроблялася саме для цих пристроїв. Найпопулярніші це Xiaomi, X96 Mini/Max Plus, Rombica та інші. Насправді вибір цих пристроїв дуже великий.
Якщо не на Android, рекомендую подивитися Apple TV 4K. Особливо якщо у вас багато пристроїв від Apple. Це дуже класна приставка (але й не дешева), яка відмінно взаємодіятиме з іншою технікою Apple у вашому будинку. Наприклад, ви зможете без проблем транслювати екран із iPhone або iPad на свій телевізор. Є Smart TV приставки на Linux та Windows (типу міні-ПК). Я не радив би ці пристрої. Особливо простим користувачам, які не дуже добре знаються на цій техніці.
Основні моменти:
• При виборі зверніть увагу на максимальну роздільну здатність екрана, яку підтримує ТВ бокс. Якщо у вас 4K телевізор, то вам потрібна приставка з підтримкою 4K.
• Чим більше оперативної та вбудованої пам'яті – тим краще.
• Практично всі сучасні Смарт ТВ приставки підключаються до телевізорів через HDMI (прямо в порт, або за допомогою кабелю). Навіть на звичайних, старих телевізорах, як правило, є хоча б один HDMI вхід. Якщо у вас дуже старий кінескопний телевізор, для підключення доведеться використовувати конвертер відеосигналу.
• Приставка може підключатися до Інтернету через Wi-Fi або LAN (за допомогою кабелю). Залежно від моделі може бути лише Wi-Fi (наприклад, як на Xiaomi Mi TV Stick). Може бути Wi-Fi та LAN вхід. Або тільки Wi-Fi та можливість підключення зовнішньої мережевої карти по USB (як на Xiaomi: Mi Box S).
• Медіаплеєром можна керувати за допомогою пульта дистанційного керування (іноді в комплекті йде аеропульт). На багатьох приставках він підключається через Bluetooth. Можна підключити мишку або клавіатуру (USB або Bluetooth). Також якщо модель підтримує Bluetooth, можна підключати бездротові навушники, колонки та інші пристрої.
• Програми можна встановлювати з магазину програм Google Play або через APK файли. Це на Android приставках.
За бажанням (встановивши спеціальні програми) можна налаштувати безкоштовний перегляд фільмів, серіалів, ТВ каналів тощо. YouTube можна дивитися безкоштовно (з рекламою). Netflix, MEGOGO, IVI, Amediateka, START – це все за підпискою (деякий контент можна дивитися безкоштовно, але його небагато).
• Загалом це прості та недорогі пристрої, які в більшості випадків можна сховати за телевізором і отримати всі функції Smart TV.
Підключення приставки до телевізора:
Підключення Smart TV приставки до сучасного телевізора який має HDMI входи:
Ми підключаємо приставку до телевізора за допомогою HDMI кабелю або безпосередньо в HDMI порт і підключаємо живлення (від розетки, або від USB-порту телевізора в деяких моделях).
Включаємо приставку (з пульта дистанційного керування, або вона сама запуститься після включення живлення), чекаємо поки вона завантажиться і бачимо головний екран. Якщо на телевізорі не з'явиться зображення, виберіть джерело HDMI вхід, до якого підключено приставку.
Важливо! Якщо Смарт ТВ приставка нова, то при першому увімкненні потрібно буде виконати нескладне налаштування.
За бажання саму приставку можна сховати за телевізор (наприклад, приклеїти на двосторонній скотч). Тільки за умови, що пульт підключаються через Bluetooth і не потрібна пряма видимість приставки.
Підключення Smart TV приставки до старого телевізора який немає HDMI входів:
За бажання таку приставку можна підключити навіть до старого телевізора. Можливо навіть до кінескопного. Головна проблема в тому, що на старому телевізорі зазвичай немає HDMI входу. У такому випадку знадобиться конвертер відеосигналу. Це щось на кшталт перехідника з HDMI на RCA (тюльпан). Просто наберіть у пошуку "конвертер відеосигналу HDMI в AV" і ви зрозумієте про який пристрій йдеться.
Ще як варіант – покупка Смарт ТВ приставки з AV виходом. Але таких зараз на ринку дуже мало.
Інші способи зробити Smart TV та підключити звичайний телевізор до Інтернету:
За допомогою телефону (смартфону) на Android або планшету:
Підключити той же планшет або телефон HDMI до телевізора (найчастіше потрібен спеціальний перехідник або кабель).
За допомогою ноутбука або стаціонарного комп'ютера:
Теж як варіант. Але це вже буде більше не Smart TV з ноутбука, а телевізор як монітор. Зазвичай є якийсь старий ноутбук, який хочеться десь використовувати.
Можна також з'єднати телевізор із ноутбуком або ПК за допомогою кабелю HDMI або VGA. На телевізорі відображатиметься зображення з комп'ютера. Складно назвати це Смарт ТБ, погодьтеся. Але з іншого боку, ця комбінація виконуватиме практично ті самі функції. Через браузер можна увімкнути будь-який фільм, ТВ канали, дивитися той самий Ютуб. Навіть у ігри грати можна. Керувати можна за допомогою мишки та клавіатури (бажано підключити бездротові). Не так зручно, як у випадку із приставкою, але цілком собі робочий спосіб.
За допомогою адаптера Chromecast або Miracast:
Є спеціальні адаптери, які підключивши в HDMI вхід на звичайному телевізорі дають можливість виводити зображення з телефонів (як з Android, так і з iOS), планшетів, або комп'ютерів. Без використання дротів.
Залежно від адаптера, можна або транслювати контент з певних програм (наприклад, відео з програми YouTube через Chromecast адаптер), або повністю дублювати екран пристрою на телевізор. Але потрібно бути готовим до того, що можуть бути затримки у виведенні зображення та інших глюків.
Щоб довго не розповідати про ці адаптери, просто пошукайте посилання на окремі статті в Інтернеті.
Miracast, AirPlay, DLNA адаптер для телевізора? Що таке MiraScreen та AnyCast?
Як підключити Android, iPhone, ноутбук через MiraScreen або AnyCast до телевізора по Miracast та AirPlay?
Такий адаптер можна підключити до будь-якого телевізора, навіть без Smart TV. Ну і зверніть увагу, що це не Смарт ТВ приставка, в цих адаптерах немає встановленої операційної системи, додатків і т.д. Їх можна використовувати виключно для бездротової передачі зображення з мобільного пристрою або ноутбука на екран телевізора.
За допомогою ігрових приставок PlayStation або Xbox:
Дивитися той самий YouTube або Netflix можна на ігрових приставках. Підійде практично будь-яка консоль від Sony чи Microsoft. Найновіші на сьогодні: PlayStation 5, Microsoft Xbox Series X, Xbox Series S. На PS 4 теж все відмінно працює. У магазині ігор та програм PlayStation Store я знайшов навіть MEGOGO. Можливо, є програми інших онлайн-кінотеатрів. YouTube на PS 4 працює без проблем. Він був одразу встановлений. Для PS 5 можна докупити навіть пульт дистанційного керування.
У магазин ігор та програм Microsoft Store теж є дуже багато програм для перегляду різного відеоконтенту і прослуховування музики. Наприклад: Apple TV, Netflix, Twitch, Plex, Spotify.
Висновок:
Практично з будь-якого телевізора можна зробити Smart TV з можливістю підключення до Інтернету але без додаткових пристроїв не обійтися. Найкращий варіант – Смарт ТВ приставка на Android або Apple TV. Якщо у вас є ігрова консоль, то вона певною мірою може замінити таку приставку.
Якщо немає бажання або можливості купити приставку, можете спробувати перетворити свій телевізор на Смарт ТВ за допомогою смартфона, планшета, старого ноутбука або ПК.